sabine 1.jpg

הרצאות

 
לתרבות צרפת היסטוריה מדהימה 
 תמיד התחברה לשינויים ההיסטוריים, למהפכות, לזרמים השונים בחברה והיא תמיד העניקה ביטוי רב לאינדיבידואל בשיח החברתי
 

אדית פיאף, לשיר את החיים

תולדות החיים המרתקים והקריירה המרשימה של אדית פיאף. גורל והחלטות: מפתחות להבנת הזמרת והאישה. אדית פיאף,  פרדוקס צרפתי מרתק: איך ולמה ה"אליטה האינטלקטואלית" הפכה את הילדה הענייה מרחובות פריז לאייקון תרבותי ולסמל הבינלאומי של צרפת

רקדניות בפריז במאה ה-19

בהרצאה עשירה בקטעי קולנוע וציורים מפורסמים של אדגר דגה וטולוז לוטרק נצא למסע בזמן ונכיר כמה נשות פריז במאה ה-19 שרצו לרקוד באקדמיה או מחוצה לה, בנשפים העממיים של פריז.

הגב' רוז וולנד, גיבורת המוזיאון בפריז

סיפור אומץ ותושייה של אישה צנועה, ROSE VALLAND, הגב' רוז וולנד, אשר הצילה את אוצרות מוזיאוני צרפת ואוספים פרטיים משוד הנאצים... איך עובדת מדינה הפרה פקודות של מדינה המשתפת פעולה והובילה את כוחות הברית עד המחסנים והבונקרים בכל אירופה?

 
 
 
 

ספרות צרפת הקלסית והשלטון מהמאה ה-17 עד ה-19  

מסע בזמן עם גדולי ספרות צרפת הקלאסית אשר הביאו לנו ארכיטיפים אנושיים בדמות אבא גוריו, עלובי החיים, השועל והעורב, הקמצן, מאדאם בובארי, ז'אן ולז'אן ועוד...

הבולרו של ראוול, יצירה בת 90 שנה עם קריירה כפולה  

הבולרו של מוריס ראוול, יצירת מוזיקה קלאסית המפורסמת בעולם, שהפכה להמנון האנושות. היצירה מפתיעה, משכרת ומעצימה אותנו ולא ניתן להיפרד ממנה

איב מונטאן ,שאנסונים,

קולנוע ופוליטיקה

איך פועל-נמל, בן למשפחת מהגרים מאיטליה הפך לזמר צרפתי מהפופולרים בעולם ואף כבש את הוליווד ? איך בחור נטול השכלה הפך ל"אומן מעורב" ויצר עם אשתו השחקנית, סימון סיניורה, את דמות ה"זוגיות הפוליטית" של המאה ה-20 ?

 
 
 

הנסיך הקטן והטייס

:  מי אינו מכיר את הנושא של הספר המרתק (והאמיתי) המפורסם בעולם? מי אינו מכיר את הטייס והסופר המחונן, אנטואן דה סנט אכזופרי, שכתב על התמודדות האדם עם חובותיו ובחירותיו?

הרבה יותר משירים שרל אזנבור, משורר המאה

במשך שמונים שנות קריירה, שרל אזנבור, ז"ל, ריגש וכבש קהלים עצומים ע"י טקסטים מדויקים כציורי אומן. איך, עם קול כה ייחודי, עמוס ושבור בו זמנית, הוא עשה בנחישות ובהתמדה את דרכו אל הפסגה?

מה השאנסונים של שנות ה-30-

70' מספרים לנו על צרפת

אנחנו שומעים אותם אך לא באמת יודעים על הקשרם ההיסטורי והחברתי. מה השאנסונים מספרים לנו על צרפת ? בואו נצא למסע עם EDITH PIAF אדית פיאף, YVES MONTAND איב מונטאן, שרל אזנבור

 
 
 

ג'וזפין בייקר, אשת חייל

רקדנית, זמרת, אשת מחתרת, אימא מאמצת לשנים עשר ילדים ולוחמת זכויות האדם, איך יכול להיות כל זה באישה אחת ? ...איך ילדה שחורה שנולדה בחברה גזענית בארה"ב הפכה לזמרת ורקדנית סמל של פריז ? איך מלכת חיי הלילה הפכה למרגלת ואשת מחתרת במהלך מלחהע"ש ?

הבחירה של בריג'יט ברדו  

איך בלרינה הפכה לשחקנית המפורסמת בעולם ולזמרת משובחת? איך סחפה אותה הצלחתה עד הפסגה ולבסוף זרקה אותה לתהום?

ממודל לאומנית, המסע לביטוי עצמי, ברט מוריזו, ציירת במאה ה-19 

מתפקיד המסורתי של מודל לציירים עד לחלום להיות אומנית עצמאית ומוכרת, לא קלה הייתה דרכן של נשים שרצו לעסוק באומנות. אנו נגלה בציורים ובקטעי קולנוע את שאיפותיה של ברט מוריזו BERTHE MORISOT ואת האומץ שלה

 
 
 

סמלים של רפובליקה דרך אומנות

אומנות  הדגל כחול, לבן ואדום, הסיסמה "חירות, שוויון, אחדות" , ההמנון "לה מרסייז" והפסל של מריאן הם סמלי צרפת.

בין פריז לבין ספרד, פיקאסו מצייר "גרניקה"   GUERNICA

גרניקה היא אחת היצירות אמנות המפורסמות בעולם. בשנת 1937, פבלו פיקאסו  PICASSO גר ועובד בפריז ומקבל הזמנה מרפובליקת ספרד להכין ציור לביתן הספרדי בתערוכה הבינלאומית של פריז.

בנשפים עממיים, רוקדים (ושרים) את ג'ווה JAVA

מאז ומתמיד, רוקדים בפריז, והרבה. רוקדים בכל שכבות החברה ולרוב בזוגות. בברים עממיים עמוסי רקדנים, נולד סגנון השובב של הג'ווה וזמרים פופולריים ליוו את הריקוד מדור לדור לצלילי האקורדיון.

 
 
 

מצייר עם תווי מוזיקה.. מאה שנה למותו של קלוד דבוסי

קלוד דבוסיCLAUDE DEBUSSY , ילד עני ובודד, הפך לגאון הדור וכבש את פס הקול של כולנו. הוא היה מלחין חופשי ומשוחרר מתכתיבי האקדמיה. חבר המשוררים והציירים, שהזכיר ביצירותיו את הסימבוליזם והאימפרסיוניזם.

את מגדל אייפל, אתם מכירים

לרגל מאה שנה למהפכה הצרפתית ב-1889, רפובליקת צרפת מחליטה לארגן חגיגות מפוארות. גדולי המהנדסים משתתפים במכרז ומגישים תכניות לבניית המגדל הגבוה בעולם, מבנה אשר נועד להרשים את העולם כולו.

לואי דה פינס לא נח לרגע

! מדור לדור, מאות מיליוני צופים, צוחקים מהמשחק המטורף של לואי דה פינס, מההבעות פנים הקיצוניות ומשפת הגוף ההיפראקטיבית שלו. מזעם, לשביעות רצון או לתדהמה.

 
 
 

איך ולמה לשקם את

נוטרדאם דה פריז

שבוע לפני חג הפסחא הנוצרי, הקתדרלה של נוטרדאם עולה האש. במשך חמש עשרה שעות, הפריזאים עומדים ברחובות, המומים וכואבים.

המטבח הצרפתי

רבים טוענים שהמטבח הצרפתי הוא המשובח בעולם. שפים מכל העולם מגיעים לפריז ולפרובינציות ע"מ ללמוד את סודותיו, את הטכניקות ואת ה-SAVOIR FAIRE A LA FRANCAISE

עוד

ההרצאות החדשות לעונה

2020 - 2021

© 2020 by Sabine Jakubowicz | French Culture Expert & Speaker in Israel

www.sabinedeparis.com @2020

להרשם לעלון

  • Facebook
  • YouTube
  • LinkedIn Social Icône

Web Design | Traductions תרגומים  : www.macom.me