סבין דה פריז.jpg

קצת עלי

עליתי מצרפת לפני שני עשורים ומסלולי בארץ יוצא דופן.  אני בוגרת אוניברסיטת סורבון ועו"ד בדימוס בפריז ובארץ, אני משלבת בין שתי תרבויות ושפות וכך גיבשתי חזון להביא את פניני תרבות צרפת לקהל הישראלי ממקום אותנטי, בגישה מודרנית ובגובה העיניים

.

נושאי ההרצאות שלי  מאוד מגוונים:  גיבורים וגיבורות תרבות צרפת כמו

הנסיך הקטן והטייס, בלרינות האופרה של דגה ורקדניות קאן קאן של טולוז-לוטרק במאה ה-19, ג'זפין בייקר, אדית פיאף, שרל אזנבור, לואי דה פונס, בריג'יט ברדו...תופעות וסמלי תרבות צרפת כמו הבולרו של ראוול, הציור האימפרסיוניסטי, המטבח הצרפתי והקתדרלה נוטרדם, סיפור הסמלים של רפובליקת צרפת או צלילי הקסם של קלוד דבוסי...

 

כל הרצאה נוגעת במספר תחומי אומנות, שירה, מוזיקה קלסית, מחול וריקודים עממיים, ספרות, שאנסונים, קולנוע , ציור ופיסול...בכל הרצאה שבסדרה, יוצאים למסע על רקע ההיסטורי, פוליטי וחברתי, בליווי קטעי סרטי קולנוע ותיאטרון, תמונות ויצירות אומנות

אני אלווה אתכם אל ליבה של תרבות צרפת אותנטית. בדרך משעשעת, אתם תרגישו בצרפת מבלי לזוז מהכורסה

.

צברתי ניסיון רב עם קהלים מאוד מגוונים, קתדרות לתרבות, יישובים, עמותות וארגונים, הופעה בסינמטק חיפה, חוגי בית ואירועים פרטים. אני מכינה סטודנטים ללימודי יינות לנסיעתם לצרפת.

הרצאות על תרבות צרפת.jpg

צרפת

המדינה בה נולדתי, גדלתי, ולמדתי

יפורי המקצועי מתחיל בעולם האקדמיה עם שלושה תארים מאחת האוניברסיטאות היוקרתיות של צרפת :  הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת סורבון-פריז, במגמת דיני חוזים, עסקים וחברות.

עסקתי כעשר שנים בעריכת- דין, כמתמחה ומייסדת משרד עצמאי,  בתחום דיני עבודה ודיני עסקים וחברות.

יעצתי בין היתר לרשתות חלוקת תרופות ומזון הגדולות בצרפת, לאיגוד הצעצועים תוצרת צרפת ולפדרציה הרוקחים השכירים ועוד.

Ville de Paris
 
route vide

מסלול חיים

עליתי לארץ ב-1997 היישר אל מושב עובדים בגולן.

הייתי שותפה להקמת משק חקלאי בכל המשתמע בכך, ניהול משרד, גיזום וטיפול במערכת השקיה, ארגון בשטח של מסיק לשבע עשרה דונם עצי זית וקטיף סלקטיבי ושבועי של עשרה דונם עצי למון ליים עד להקמת קו חלוקה של שמן זית כתית מעולה, פרי טרי ומיץ סחוט טבעי וקפוא למסעדות שף ופאבים.

לחיבור לאדמה ולערכי ההתיישבות התווספה תקופת התמחות בבית המשפט כעוזרת לשופטת בדין האזרחי ואגודות שיתופיות, וקבלת רישיון עו"ד בארץ.

 
Petit Palais à Paris

תרבות

לתרבות צרפת היסטוריה מדהימה

לתרבות צרפת היסטוריה מדהימה !

התרבות תמיד התחברה לשינויים ההיסטוריים, למהפכות, לזרמים השונים בחברה והיא תמיד העניקה ביטוי רב לאינדיבידואל בשיח החברתי.

לכל דובר השפה אם הוא חי בצרפת ואם לא יש מה להגיד על התרבות הצרפתית.

שיחות חולין, עסקים וחברה מתפתחות לעולם מלא תוכן שמתחילים לדבר על תרבות.

אני מזמינה אתכם להגיע לאחת (או יותר) ההרצאות שאני מעבירה על עולם התרבות הצרפתית החל מאידית פיאף, טולוז-לוטרק, , הנסיך הקטן (סנט אקזופרי) ובקרוב... אנריקו מסיאס על חייו כיהודי אלג'יראי צרפתי ועולם השירה.